Kako dobro skrbite za svoje zobe? Redno obiskujete zobozdravnika? Če tega ne delate, se vam sčasoma lahko pojavijo težave, ki vas drago stanejo. Zobna prevleka je na primer nekaj, kar se priporoča številnim ljudem, ki imajo zabarvane zobe ali kaj podobnega, več o tem pa si preberite na www.doktor1a.com/zobna-prevleka.
Zobna prevleka lahko nadomesti zobno krono naravnega zoba. Zobozdravniki vam zobno prevleko svetujejo v primeru, da je naravna zobna krona tako poškodovana, da plomba ne zadostuje oziroma se plombe ne da narediti. Če se poškoduje ali odkrhne večji del zoba, potem je vsekakor bolje, da se na zob namesti zobno prevleko kot pa dela plombo. Z zobno prevleko lahko zobozdravnik pokrije zabarvan zob, z njo lahko nadgradi implatat, izboljša obliko zoba in poskrbi za bolj naraven videz zob. V primeru, da vam kakšen zob manjka, se zobne prevleke izdela na nosilnih zobeh kot mostičke.
Zobne prevleke – cenik se razlikuje glede na to, iz katerega materiala so zobne prevleke narejene. Na voljo so vam kovinske ali polne keramične, porcelanske in cirkonijeve zobne prevleke. Material vam običajno predlaga zobozdravnik, in sicer glede na ugriz, estetiko in tudi finančne zmožnosti. Porcelanska prevleka se povsem ujema z ostalimi zobmi, zato je povsem neopazna. Porcelan je zelo hvaležen material, saj zdrži tudi do 15 let in je odporen proti barvanju. Cirkonij je še močnejši od porcelana in vam nudi več udobja. Življenjska doba zobnih prevlek je odvisna od vaše ustne higiene, v povprečju pa zdržijo med pet in deset let, lahko tudi dvajset. V zobni prevleki karies ne more nastati, lahko pa nastane v zobu pod njo, zato je še vedno potrebna skrbna ustna higiena. Zobne prevleke – cenik se razlikuje glede na izbrani material, pa tudi glede na to, koliko zobnih prevlek želite imeti. Vsekakor pa se za to odločitev posvetujte z izbranim zobozdravnikom.